کسب و کار

ترکیبات تشکیل دهنده چای مراکشی

ترکیبات تشکیل دهنده چای مراکشی

چای مراکشی یکی از چای های بسیار عالی برای نوشیدن است که سرشار از آنتی اکسیدان و پلی فنول و کلروفیل می باشد که برای پوست بسیار مفید است و در بهبود عملکرد مغز و قلب کمک می کند چای مراکشی مرحبا یکی از بهترین چای هاست که خواص دارویی بسیار دارد که در ادامه به طرز تهیه و اجرا آن خواهیم پرداخت.

ترکیبات اصلی چای مراکشی

اصلی ترین ترکیبات چای مراکشی چای سبز و نعنای معطر هستند توجه داشته باشید که برگ های خشک شده کوچکتر و فشرده تر چای سبز کیفیت بهتری دارد به همین دلیل در چای مراکشی از آنها استفاده می شود همچنین استفاده از نعنا نیز محدودیتی ندارد و در حالت خشک یا تازه قابل استفاده است البته گاهی برای عطر بیشتر مقداری گلاب نیز در چای مراکشی اضافه می شود.

ترکیبات اصلی چای مراکشی مرحبا

چای مراکشی مرحبا از ترکیباتی اعم از چای سیاه همچنین چای سبز در کنار شکوفه یاس و میوه های استوایی و برگاموت، گل گلرنگ و روغن سورسپ تشکیل شده است که بیشتر این اجزا در مرحله اول با چشم قابل دیدن هستند.

طرز تهیه چای مراکشی

برای تهیه چای مراکشی در خانه شما به مواد زیر نیازمندید از جمله این مواد باید به ۲ قاشق چای خوری چای سبز همچنین ۸ عدد برگ نعنا در کنار آن دو تکه چوب دارچین و مقداری آب جوش مواد پایه چای مراکشی هستند در کنار این مواد برای خوش طعم تر کردن می توانید از یک عدد نبات نگار و کمی لیمو ترش تازه استفاده کنید.

برای تهیه چای مراکشی در مرحله اول یک قوری مناسب انتخاب کنید سپس چای سبز را به همراه چوب دارچین و برگ نعنا داخل آن بریزید در ادامه آب جوش را به قوری اضافه کنید در مرحله بعد در قوری را قرار داده سپس آن را روی بخار کتری یا سماور واگذاری تا به خوبی دم بکشد این دم کشیدن به صورت کامل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد پس از گذشت این زمان چای شما تقریباً آماده است در مرحله بعد چند بار چای را در لیوان ریخته و دوباره به قوری بازگردانید سپس می توانید از این چای خوش طعم و خوش عطر استفاده کنید.

توجه کنید که نیازی به هم زدن برگ های چای و نعنا نیست و همین قدر که چند بار چای را در لیوان ریخته و قوری برگردانید کفایت می کند.

ریختن چای مراکشی در فنجان

برای ریختن چای مراکشی در فنجان یا لیوان خود قوری را به فاصله دورتر نسبت به فنجان نگه دارید سپس حدود سه دوم یا سه چهارم از فنجان را پر کنید به صورتی که کمی کف کند به علاوه در این مرحله می توانید یک برگ نعنای تازه نیز به آن اضافه کنید.


برای ارسال دیدگاه لطفا ثبت نام کنید

نظرات کاربران