کسب و کار

ایده های کسب و کار مواد غذایی

ایده های کسب و کار مواد غذایی

1.ساخت کافه شنی

اگر در نزدیکی ساحلی زندگی میکنید که در ان شن های زیادی وجود دارد میتوایند با گرفتن مجوز های لازمه در صورت نیاز اقدام به ساخت یک کافه شنی با استفاده از شن های کنار ساحل کنید. و در ان محصولات خوراکی را عرضه نمایید.

2. تمیز کردن محصولات غذایی

این کسب و کار را میتوانید بصورت فصلی برای کسب درامد انجام دهید
روش کار بدین گونه می باشد که با امدن برخی محصولات به بازار افراد توانایی تمیز کردن انرا ندارند به همین خاظر حاظرند یک مبلغ بیشتری را جهت خرید محصول تمیز کرده ان ارائه کنند. این محصولات مانند نخود فرنگی – ذرتباقلا و … می باشد. شما میتوانید با مراجعه به محل عمده فروشی مواد غذایی همانند میدان های فروش این محصولات با خرید کیسه ای با هزینه کمتر اقدام به این فعالیت نمایید.

بطور مثال اگر محصول اولیه که با پوست هست را مبلغ ۲۰۰۰ تومان هر کیلو خریداری کردید میتوانید محصول تمیز شده را با مبلغ ۴۰۰۰ تومان به فروش برسانید.
نحوه فروش هم میتواند خودتان در کنار خیابان به فروش برسانید و یا بصورت بسته های دو کیلویی به فروشگاه ها بدهید تا برای شما به فروش برسانند. یا بطور مستقیم با یک قیمت کمتر به انها جهت عرضه به فروش برسانید.

فعالیت دیگری که به همین صورت اما در تمام سال انجام میشود سبزی خردکنی می باشد.

3.محصولات خانگی مربا

تا به حال چند فعالیت جهت کسب و کار در منزل را ارائه کنیم در این پست نوبت به فعالیت تهیه مربا میرسد.

فروش و عرضه محصولات خانگی در بین اقوام میتواند یک کسب درامدی را برای فرد ایجاد کند. بخصوص اگر این فرد یک خانم خانه دار باشد وقت بیشتری را برای انجام اینکار خواهد داشت.

همانطور که از عنوان هم مشخص هست مطالب در مورد تهیه و عرضه مرباجات خانگی می باشد.

میتوان در فصل های که میوه جات های مختلف بیشتر به بازار ارائه میشوند با خرید این میوه ها اقدام به تهیه مربا از انها کرد. توجه داشته باشید که خرید در این زمان به علت وفور میوه در هزینه ان کاهش قابل توجه وجود خواهد داشت که این موضوع را میتوان در ماه های دیگر سال به خوبی شاهد باشید. بطور مثال میوه گیلاس و اواسط فصل تابستان تنها عرضه میشود که در ابتدا قیمت انها بیشتر و در اواسط فصل کمتر خواهد شد.

روش انواع و اقسام مربا ها نیز در اینترنت و کتاب های اموزشی وجود دارد. بعد از تهیه میتوانید در ظرف های پلاستیکی مناسب اینکار ریخته و برای فروش عرضه کنید. در بین اقوام و فامیل.

و اما موضوع مهمتر اگر علاقمند هستید که این کسب و کار را فراتر از منزل و فروش بین اقوام پیش ببرید اگر خانوم هستید با ایجاد یک گروه از خانوم های فامیل یا همگروه کردن اعضای خانواده با اخذ مجوز های لازمه اینکار اقدام به ایجاد یک کاراگاه مربا سازی کنید.
پس از عرضه میتوانید این محصولات را با خیال اسوده تری در سطح شهرخودتان و شهرهای اطراف عرضه نمایید. بطور حتم هرجقدر کیفیت و قیمت محصول مورد نظر بهتر باشد میتواند فروش بیشتری را داشته باشد.

اما یک نکته مهم جهت فروش و عرضه محصولات وجود دارد که باید از ان اطلاع پیدا کنید و ان هم این می باشد که سعی کنید محصولاتی را که در یک شهر به وفور یافت میشود مربای انرا در یک شهر دیگر که ان محصول وجود ندارد عرضه کنید.
بطور مثال در یک شهری که سیب کشت میشود ارائه مربای سیب نمیتواند خیلی موفق امیز باشد بخاطر اینکه همه افراد شهر به سیب دستری دارند و میتواند به راحتی خودشان درست کنند اما در شهرهای که این محصول وجود ندارد و سخت تر بدست می اید میتواند بیشتر به فروش برسد.

البته نکات و مطالب مختلفی جهت عرضه و فروش محصولات در مناطق جغرافیایی مختلف وجود دارد که فراگیری انها بواسطه مطالعه تحقیق و بررسی مفید خواهد بود.

4. کافه صبحانه

نیاز به مواد غذای یک امر حیاتی می باشد که در هیچ زمانی امتناع از ان ممکن نیست.

ایده کسب کار : ایجاد کافه صبحانه

مراحل کار: داشتن یک مکان مناسب- چیدن میز و صندلی-

صبحانه: مواد غذایی سالم و طبیعی مانند : پنیر- مربا – عسل و…. انواع اقسام شیرینی های محلی و..

ساعت کار از ۵:۳۰ صبح شروع کار باید باشد.( با توجه به نوع محل کار برای ادارات یا شغل های دیگر میتوان این ساعت را تغییر داد)

موفقیت : اگر در مکان های پر رفت امد بخصوص در کنار ادارات و سازمان ها باشد میتواند موفقیت بهتری داشته باشد. البته با توجه به نوع کار انتخابی شما میتواند این موضوع متفاوت باشد. در مکان های مانند خیابان های که در انجا تعمیرگاه های فراوان یا مجموعه از صنف یک کسب کار خاص قرار دارند میتوان این عمل را انجام داد.

تحقیق و بررسی ابتدا انجام شود و سپس اقدام به عمل نمایید.

5.تهیه و فروش ماهی دودی

ماهی یکی از مواد غذایی با ارزشی هست که در لیست غذاهای ما ایرانی ها وجود دارد اما با توجه به اینکه تنها در دوبخش شمال و جنوب کشور دسترسی به ماهی وجود دارد بر همین اساس مصرف سرانه ان در کشور خیلی پایین می باشد.از همین رو میتواند برای ایجاد یک شغل و کسب درامد از ان وارد این فعالیت شد.

ابتدا اینکه برای فروش ماهی در استان های دیگر چند راهکار وجود دارد. مانند مجنمد کردن ماهی یا روش دودی کردن و… که در اینجا به روش دودی کردن می پردازیم.

در روش دودی کردن با انجام یک سری مراحل ماهی را به اصطلاح دودی میکند که استفاده از ان طعم لذیذی را در پی دارد.

6. تحویل مواد غذایی

ایده جالب که میتوان انرا بست و گسترش داد. شاید تا به حال خواسته باشید بدون رفتن به فروشگاه و خارج شدن از منزل مواد غذایی که لازم دارید را برایتان بیاورند.

تعجب نکنید شما تنها نیستید خیلی از افراد هستند که این تمایل را دارا هستند

پس اگر کمی باهوش باشید میتوانید از همین تمایل اقدام به کسب درامد کنید

ایده امروز ما درمورد تحویل مواد غذایی در منزل مشتریان است.

اما روش کار چگونه می تواند باشد. ابتدا اینکه افرادی که فروشگاه دارند میتواند چند قدم از شمایی که هنوز اول راه هستید جلوتر هستند.

این افراد تنها نیازمند گرفتن یک یا چند پیک موتوری و تبلیغات کردن می باشند.

و اما شما که تازه میخواهید شروع کنید.

میتوانید یک فروشگاه را تنها مخصوص این فعالیت و با یک عنوان متناسب شروع کنید

بعد از تهیه کردن فروشگاه نوبت به تهیه محصولات غذایی مناسب میرسد.محصولات غذایی در این مورد به دو نوع خشک و تر تقسیم میکنیم

در مورد نوع خشک که مانند محصولات غذایی مثل انواع اقسام کنسروها-سس ها ووووو

و مواد غذایی تر هم که شامل میوه ها و سبزیجات میشود.

در مورد میوه و سبزیجات باید بهترین هارا انتخاب و برای مشتری ارسال کنید.بطور حتم وقتی شما یک کالای خوب را به فروش برسانید.دیگر تصور ارسال یک میوه خراب در مشتری وجود نخواهد داشت و بدون هیچ مشکلی سفارش را خواهد داد.

اما اگر از محصولات بی کیفیت استفاده کنید بطور حتم هیچ کسی استقبال نخواهد کرد.

میتوانید کمی قیمت هارا بیشتر بدهید اما جنس مناسب و درجه ۱ را عرضه کنید.

برای جذب سفارش باید تبلیغات کنید اما برای دریافت سفارش باید چند روش را قرار دهید.مهم ترین روش استفاده از سفارش تلفنی می باشد مانند اژانس های تلفنی برای هر مشتری یک کد قرار دهید تا در مراجعه های بعدی با گفتن شماره کد یا همان اشتراک زودتر خرید انجام شود

میتوانید از نرم افزار های سفارش فروش استفاده کنید. روش این دستگاه بدین صورت می باشد که از طریق پیامک در هر صبح محصولات موجود را در ان باید وارد کنید و دستگاه بصورت خودکار یا دستی اطلاعات را ارسال میکند.حال مشتری میتواند با ارسال پیامک سفارش خود را ارسال کند.

روش دیگر میتوانید وب سایت ایجاد کنید که افراد از طریق اینترنت سفارشات خودشان را ارائه کند. اما به علت کندی سرعت و نبود کامپیوتر در بعضی موارد این روش کمتر مورد استقبال خواهد گرفت اما بودن این روش بهتر از نبودن آن می باشد.


برای ارسال دیدگاه لطفا ثبت نام کنید

نظرات کاربران

اشکان بی نیاز
اشکان بی نیاز
1400-09-19

بسیار عالی و ارزنده بود . احسنت